سنقر نیوز
 
قالب وبلاگ


اختصاص 1100 میلیارد تسهیلات به طرح‌های اشتغال‌زایی کرمانشاه

خبرگزاری فارس: استاندار کرمانشاه گفت: به دنبال سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری، یک‌هزار و 100 میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی به استان اختصاص یافت.

خبرگزاری فارس: اختصاص 1100 میلیارد تسهیلات به طرح‌های اشتغال‌زایی کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سید دادوش هاشمی افزود: برای اجرای فرامین معظم‌له در بخش اشتغال استان، جلسه‌ای با حضور رئیس کل بانک مرکزی و مدیران عامل بانک‌های استان در کرمانشاه تشکیل شد که متعاقب آن تمهیدات خوبی جهت اجرای طرح‌های اشتغالزایی استان اندیشیده شد.
بر اساس گزارش استانداری، وی با بیان اینکه در این جلسه یک‌هزار و 100 میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های اشتغال‌زایی استان اختصاص یافت، تصریح کرد: همچنین در بخش کشاورزی از محل صندوق توسعه ملی 1.3 میلیارد دلار و 2.5 میلیارد دلار نیز برای بخش صنعت استان در نظر گرفته شده است.
هاشمی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در منابع آبی استان گفت: کل زمین‌های قابل کشت در سطح استان 800 هزار هکتار بوده که از این مقدار 200 هزار هکتار آن آبی و مابقی به صورت دیم است لذا با توجه به اجرای هفت سد که در لایحه بودجه امسال لحاظ شده بخش کشاورزی استان متحول می‌شود و این موضوع تاثیر بسزایی در توسعه اقتصادی و بخش اشتغال استان خواهد داشت.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه با متحول شدن بخش کشاورزی دیگر بخش‌ها نیز متحول خواهند شد، تصریح کرد: با توسعه دامپروری و ایجاد صنایع جانبی و تبدیلی می‌توان صنایع لبنی را رونق بخشید که این موضوع سبب اشتغال در این بخش خواهد شد.
وی در پایان گفت: 4.4 میلیارد مترمکعب از منابع آبی استان به کشور عراق و 3.5 میلیارد مترمکعب به استان‌های همجوار سرازیر می‌شود که با ایجاد زیرساخت های لازم در زمینه مهار آب‌های سطحی و تمهیدات اندیشیده شده در زمینه اجرای سدها امیدواریم اقدامات موثری در خصوص جلوگیری از هدررفت منابع آبی استان صورت گیرد زیرا این موضوع توسعه زیربخش‌های کشاورزی به ویژه توسعه باغات را به دنبال خواهد داشت.

[ یکشنبه 25 دی‌ماه سال 1390 ] [ 06:59 ب.ظ ] [ ۱۱۰ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 55445

بک لینک